Glazbena škola

Violinistica

Glazbeno obrazovanje u Školi za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok

Srednju glazbenu školu mogu upisati učenici koji su:

• završili osnovnu glazbenu školu u trajanju od 6 godina ili pripremne razrede u trajanju od 2 godine
  • se prijavili putem linka upisi.hr
  • uspješno položili prijemni ispit

Odobreni programi i zanimanja:

• glazbenik instrumentalist:
    1. glasovir | 2. flauta | 3. klarinet | 4. saksofon | 5. truba | 6. trombon | 7. violina | 8. gitara | 9. tambure (bisernica, brač) | 10. harmonika | 11. glazbena teorija | 12. orgulje | 13. violončelo | 14. tuba | 15. rog | 16. viola | 17. solo pjevanje

Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok može provoditi glazbeno obrazovanje u nekoliko edukacijskih modela:

1. Paralelni program – uz stručni dio glazbenog programa, učenici pohađaju neku drugu srednju glazbenu školu ili gimnaziju
  2. Integracijom učenika u dijelu općeobrazovnih predmeta u postojeće razredne odjele likovne umjetnosti i dizajna (grafički i industrijski dizajn te dizajn odjeće) ili GT i AVO (medijski tehničar, web dizajner, grafički urednik dizajner)
  3. Temeljni program – samostalni općeobrazovni glazbeni razredni odjel (općeobrazovni dio programa + stručni dio glazbenog obrazovanja)

Smisao i cilj objedinjavanja općeobrazovnih i stručnih predmeta temeljnog programa na jednom mjestu je osposobljavanje učenika za uspješno polaganje ispita državne mature i upis na odgovarajuća sveučilišta, veleučilišta kao i na umjetničke akademije.

Usmjereni  i prilagođeni kvalitetni sadržaji imaju zadaću pripremiti učenike za mogućnost izbora budućeg zanimanja sukladno društvenim potrebama, sposobnostima i sklonostima.

U tom je smislu  glazbeno obrazovanje u temeljnom programu, sektor koji omogućuje bezbroj  otvorenih prilika u  razvoju i primjeni inovativnih zanimanja u brzorastućoj kulturnoj i kreativnoj industriji.